Synodalne rekolekcje dla organistów

Synodalne rekolekcje dla organistów

W tym roku kurs będzie poświęcony sprawom muzycznym w kontekście rozpoczętego V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

Synodalne rekolekcje dla organistów odbędą się w Gródku nad Dunajcem w jednej turze: od 24 do 26 czerwca 2018 r.
Rozpoczną się w niedzielę (24 czerwca) o godz. 19.00, a zakończą we wtorek (26 czerwca) o godz. 13.00. Poprowadzi je ks. prałat Czesław Paszyński z parafii Narodzenia NMP w Borzęcinie.

Kurs szkoleniowy będzie w tym roku poświęcony sprawom muzycznym w kontekście rozpoczętego V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Poprowadzą go członkowie Diecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

W związku z tym prosi się wszystkich organistów o zapoznanie się przed rekolekcjami z Instrukcją Konferencji Episkopatu Polski o muzyce kościelnej wydanej 14 października 2017 (patrz ostatnia „Hosanna” nr 29), która będzie podstawą naszych rozmów synodalnych.

Przypomina się, że zgodnie z postanowieniem ks. Biskupa Ordynariusza zawartym w „Regulaminie Organistów Diecezji Tarnowskiej” wydanym w 2006 roku obecność na rekolekcjach dla organistów jest obowiązkowa, natomiast nieobecność na nich należy usprawiedliwić w Wydziale Muzyki Kościelnej Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Dotyczy to wszystkich organistów aktualnie grających niezależnie od rodzaju umowy i wykształcenia.

Dla celów porządkowych swój udział w rekolekcjach należy zgłosić w Wydziale Muzyki Kościelnej telefonicznie, listownie lub przez e:mail do dnia 22 czerwca 2018 br., by mieć zapewnione miejsce na rekolekcjach.