Prace nad projektem

Prace nad projektem

Kolejne, czwarte posiedzenie Komisji Małżeństw i Rodzin odbyło się 22 listopada 2018 r.

Tym razem członków Komisji gościła bocheńska Parafialna Poradnia Rodzinna przy parafii św. Mikołaja. Na spotkaniu skupiliśmy się na omówieniu uwag/ sugestii do Projektu Funkcjonowania Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin w Diecezji Tarnowskiej, nadesłanych na etapie konsultacji, przez członków Komisji Głównej, członków Parafialnych Zespołów Synodalnych oraz osoby powołane na konsultorów Komisji. W najbliższym czasie powstanie poprawiona wersja Projektu, do przedłożenia Komisji Głównej V Synodu DT, a następnie do ewentualnej prezentacji i głosowania na II Sesji Plenarnej, która odbędzie się 16 lutego 2019r.
Następnie w obecności Księdza Proboszcza Ryszarda Podstołowicza, ks. Antoniego Mulki oraz doradców życia rodzinnego posługujących w tamtejszej poradni, nastąpiło jej poświęcenie. Potem ucałowaliśmy relikwie św. Marii Zelii i Ludwika Martin – rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
Końcowa część spotkania przebiegła na pracy w grupach i przygotowaniu propozycji zagadnień do konspektu dla Parafialnych Zespołów Synodalnych na temat „Towarzyszenie osobom w sytuacjach nieregularnych”. Spotkanie zakończyliśmy wspólną modlitwą.