O życiu konsekrowanym w diecezji

O życiu konsekrowanym w diecezji

Piąte zebranie Komisji ds. Życia Konsekrowanego odbyło się 23 stycznia 2019 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Przewodniczył mu ks. dr Zbigniew Krzyszowski. Po modlitwie, którą poprowadził, zrelacjonował spotkanie Komisji Głównej V Synodu Diecezji Tarnowskiej, które odbyło się 7 stycznia 2019 roku w tarnowskiej Kurii Diecezjalnej. 

Przedstawiciele poszczególnych zespołów Komisji ds. Życia Konsekrowanego podali sprawozdania z przebiegu prac zespołów. W czasie trwania spotkania obecni członkowie Komisji tworzyli zarys dokumentu o życiu konsekrowanym w diecezji. 

Wikariusz ds. życia konsekrowanego w diecezji ks. dr Zbigniew Krzyszowski zaprosił obecne osoby do obchodów Dni Życia Konsekrowanego, które będą świętowane podczas dwóch dni: 1 i 2 lutego br. 

Wyznaczono datę i miejsce następnego spotkania Komisji – 21 marca 2019 r. w budynku plebanii przy parafii św. Stanisława Kostki w Tarnowie, ul. Pszenna 3a. Prace będą koncentrować się na tworzeniu końcowego dokumentu o życiu konsekrowanym.  

Spotkanie zostało zakończone modlitwą, którą poprowadził o. Józef Polak SJ.  

s. Mária Haščáková