Bilans i plany

Bilans i plany

Podsumowanie konkursu medialnego, zarys dokumentu końcowego i audycje synodalne – to niektóre z tematów poruszanych na spotkaniu Komisji ds. Mediów.

W tarnowskiej Kurii Diecezjalnej 4 listopada 2019 roku odbyło się kolejne posiedzenie Komisji ds. Mediów V Synodu Diecezji Tarnowskiej. W trakcie spotkania bilansowano działalność Komisji z ostatniego okresu i planowano bliższą oraz dalszą przyszłość. Omawiano konkurs medialny zorganizowany przez Komisję w ramach synodalnych obchodów Dnia Środków Społecznego Przekazu (III niedziela września). Konkurs adresowany był do administratorów stron parafialnych, profilów FB i redaktorów parafialnych gazetek. Został on rozstrzygnięty, a nagrody rozesłane laureatom.

Ponadto omówiono wstępnie program noworocznego spotkania biskupa tarnowskiego z ludźmi mediów, planowanego na styczeń 2020 roku. Pierwsze takie spotkanie odbyło się 24 stycznia u.br., we wspomnienie św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy.

Zgromadzeni zastanawiali się również nad tematyką audycji synodalnych w radio RDN Małopolska, które od września br. roku organizowane są pod auspicjami Komisji ds. Mediów V SDT.

Istotna część obrad dotyczyła dokumentu końcowego medialnej Komisji (tematyka, struktura, podział zadań).

Kolejne spotkanie planowane jest w grudniu 2019 roku.