Noworoczne spotkanie ludzi mediów - zapowiedź

Noworoczne spotkanie ludzi mediów – zapowiedź

23 stycznia o godzinie 17: 00 w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie odbędzie się spotkanie ludzi mediów z biskupem tarnowskim Andrzejem Jeżem.

– Esencją dziennikarstwa jest spotkanie. „W słowie «spotkanie» ukryte jest słowo «tkanie». W spotkaniu tkamy wspólne płótno naszego życia. Płótno naszego życia jest utkane przez wiele osób. Żeby utkać dobre, piękne, bogate w kolory płótno potrzeba jest wiele nici, wielu rąk, które to płótno splatają” – tak ks. Andrzej Turek, przewodniczący Komisji ds. Mediów V Synodu Diecezji Tarnowskiej zaprasza dziennikarzy na noworoczne spotkanie z biskupem Andrzejem Jeżem.

„W atmosferze Narodzenia Pańskiego, kiedy to niebo spotkało się z ziemią, chciejmy się spotkać, aby przez kilka wspólnie przeżytych chwil, razem tkać płótno naszego życia. Ufamy, iż dzięki temu stanie ono piękniejsze, barwniejsze, lepsze. W wigilię wspomnienia św. Franciszka Salezego będziemy prosić patrona dziennikarzy, aby przez jego orędownictwo, takimi były wszystkie dziennikarskie spotkania w Nowym Roku” – dodaje ks. Andrzej Turek.

Ewa Biedroń