Znaczenie i miejsce życia konsekrowanego

Znaczenie i miejsce życia konsekrowanego

16 stycznia w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie odbyło się spotkanie Komisji Synodalnej ds. Życia Konsekrowanego. Członkowie zgromadzili się w kaplicy, by podczas adoracji zawierzyć Bogu ten czas i wspólną pracę. Po modlitwie przewodniczący Komisji – ks. Grzegorz Lechowicz – przywitał obecnych i zaprosił na obchody Życia Konsekrowanego w dniach 1. i 2. lutego br.

Prace Komisji skupiły się nad dokumentem o Życiu Konsekrowanym w Diecezji Tarnowskiej. Pojawiły się nowe wątki, które należy uzupełnić odpowiednimi treściami.

Spotkanie służyło refleksji nad życiem konsekrowanym w życiu Kościoła lokalnego. Jakie jest znaczenie i miejsce życia konsekrowanego w Kościele – nasza tożsamość i to nasze bycie w Kościele. Padały pytania o teraźniejszość i przyszłość. Jeżeli chcemy mówić o przyszłości, to musimy stanąć mocno na gruncie teraźniejszości.

Musimy sięgnąć do papieża Franciszka – on daje kierunek, świetnie diagnozuje i pokazuje nasze słabości. On jest prorokiem na nasze czasy, naucza w duchu Ewangelii. Starano się dać odpowiedź również na pytanie w jakim kierunku iść. Życie konsekrowane – tak jak i Kościół – ma budować na pokorze, bezinteresowności i na duchu błogosławieństw. Bo to jest Kościół przyszłości.

Spotkanie zakończono modlitwą i wspólną kolacją.

Kolejne spotkanie zaplanowano na dzień 20 lutego 2020 r. w Domu prowincjalnym u Sióstr św. Józefa w Tarnowie. Rozpoczęcie o godz. 14.30.